Zakaj se ukvarjamo z umetnostjo? Umetnost nam širi obzorja, s pomočjo umetnosti lažje razumemo svet okrog sebe, umetnost nas pomirja, preko umetnosti lahko na vizualni način izrazimo svoje misli in ideje. Zato vas spodbujam k ustvarjanju. Poznavanje in razumevanje umetnosti je kul, ker umetnost navdihuje, osmišlja in bogati naš vsakdan.

Naši učenci, ki se radi likovno udejstvujejo, so Slovenijo zastopali tudi na mednarodnem likovnem natečaju v Turčiji, ki ga organizira Mizyal Gallery Museum. Na jubilejnem 30. mednarodnem otroškem likovnem natečaju je sodelovalo 6500 učencev iz 18 držav. Konkurenca je močna in le 341 likovnih del je bilo izbranih in nagrajenih. Medalje pa odslej niso rezervirane le za športne dosežke, ampak tudi za likovne, tako je mednarodno srebrno medaljo in priznanje prejela Anika Auer. 

Iskrene čestitke.

Mentorica: Renata Jesenek