V četrtek 31.5., smo imeli v šoli prav posebno gostjo. Obiskala nas je študentka farmacije, ki trenutno študira v Mariboru, prihaja pa iz daljnega Egipta.

Udeležila se je ur angleškega jezika, kjer je učencem predstavila delček svoje kulture, ki se v marsičem razlikuje od naše. Učenci 6. razreda so jo popeljeli po Laporju in ji predstavili življenje na vasi.
Mlajši učenci so bili najbolj navdušeni nad arabsko pisavo in nad dejstvom, da pišejo od desne proti levi. Pri izbirnem predmetu Kulturna dediščina in načini življenja smo izvedeli marsikaj novega o življenju v Egiptu, primerjali svoje običaje z njihovimi, na koncu pa skuhali še tradicionalno egipčansko jed, ki nas je navdušila.
Veseli smo nove izkušnje, naša gostja pa je bila očarana nad toplim sprejemom, ki ga je doživela v Laporju.