Poznavanje nekaterih mitov in legend je nedvomno pomemben del splošne izobrazbe vsakega izmed nas.

 

Vsaka doba in vsako ljudstvo sta ustvarila svoje bogove, ki so oblikovali svet, in svoje junake, ki so se prekalili v nevarnostih in preizkušnjah. Miti razkrivajo naše pradavne sanje in strahove in naše skupno nezavedno, njihova filozofska teža, simbolno bogastvo in neustavljiva privlačnost pa vedno znova vabijo k prebiranju in branju zgodb o krvoločni Medeji, Pandorini skrinjici, Aladinovi svetilki in Ojdipovi nesreči.

 

V ponedeljek, 4. 2. 2019, smo mite prebirali skupaj. Branje z lučkami smo nadgradili s predstavitvijo mita, ki nas je najbolj nagovoril, za uvod v njo pa je poskrbela Žana, ki je zaigrala na kitaro. Da smo čajne svečke, ki so nam prijetno osvetljevale stopnišče, kjer smo izvedli sklepni del dogodka, do konca izkoristili, smo vsak upihnili po eno in s tem poskrbeli, da se nam uresniči želja.

 

Božena Ferenčina Brence in Albina Avsec