Prvi četrtek v mesecu septembru se v Makolah že tradicionalno zberemo vsi likovni navdušenci iz okoliških šol. Običajno je likovno srečanje FORMA VIVA MAKOLE potekalo na gradu Štatenberg, letos pa smo ustvarjali na prenovljenem trgu v Makolah. Našo šolo sta zastopali sedmošolki Žana Dorič in Ema Mesarič. Učenci so dobili nekoliko nenavadno navodilo, da si v kraju izberejo en detajl in ga upodobijo na okroglem formatu. Žana in Ema sta v ustvarjalnem dopoldnevu uživali in ustvarili dve kakovostni likovni deli. Veseli me, da sta navezali stike tudi z vrstniki z drugih šol in se tako spoznavali s sovrstniki v živo in ne preko socialnih omrežij. Prihodnje šolsko leto vabim k sodelovanju nove tri likovne navdušence. Zdi se daleč, a čas teče zelo hitro.

mentorica Renata Jesenek