Pomladne dogodivščine na Boču so se sprevrgel v zimske, saj smo doživeli pravi zimski snežni metež. 40 mladih planincev so  skupaj z vodniki gostili v Planinskem domu na Boču, kjer smo dobro jedli in se družili na toplem. V soboto smo se zato veliko naučili o prvi pomoči, orientaciji, gibanju v gorah, vozlih, tehnični opremi in varstvu gorske narave. Zvečer smo imeli čisto pravi planinski ples, vmes pa smo se igrali družabne in druge zabavne igre. Potem pa dolgo pričakovana noč. V zraku je bilo čutiti adrenalin, tako da smo kar težko zaspali, naposled nam je le uspelo. Spali smo v velikih sobah in k sreči ni nihče smrčal. V nedeljo smo se zbudili v mrzlo jutro. Okrepčali smo se z zajtrkom in se odpravili na pohod do Formile. Tam nam je Ana povedala legendo o vasi, ki je izginila, ker so bili prebivalci silno neposlušni. Pogledali smo tudi mokrišče in opazovali živali v njem. Nato smo se vrnili v planinski dom in pojedli nedeljsko kosilo. Končno je skopnel sneg tako da smo lahko igrali nogomet in med dvema ognjema. Za konec smo imeli še ustvarjalne delavnice. Vreme nam je marsikaj preprečilo, a drugo leto bomo vse nadoknadili. Veseli smo, da smo se lahko po dolgem času spet družili s planinci iz Poljčan in sklepali nova prijateljstva. To ni izmišljen svet na instagramu, je realen svet, kjer so čevlji blatni, je kdo nepočesan in se je treba znati dogovoriti o marsičem.
Ponosna sem na vse mlade planince, posebno pa na 18 laporskih planincev od 2. do 6. razreda. Bili ste odlični.
Mentorica, Renata Jesenek