V sredo, 25. 1. 2023, smo v šolo povabili bodoče prvošolce in njihove starše. Otroke sta sprejeli učiteljici Renata in Petra, starši pa so od ravnateljice izvedeli, kaj vse se dogaja na šoli. Otroci in učiteljici so se skupaj odpeljali v svet knjige. Kako? Na metli, taki čisto pravi, čarovniški. Bi se gnetli na tej metli? Naša metla je otroke in učiteljici odpeljala v prvi razred, kjer se je odvila prava čarovniška predstava. Uživali so ob lutkah in pripovedovanju. Na koncu so se spremenili v čarovnike in ustvarili pravo malo čarovnijo. Uživali so ob videnem in se navdušeni vrnili k staršem. Ker jim je bilo tako lepo, so obljubili, da se srečamo še enkrat, ko bomo skupaj telovadili in spoznavali angleške besede.

Ga. ravnateljica je starše povabila, da se tudi oni ponovno srečajo v sredo, 23. 2. 2022, ob 17. uri, ko bodo otroke lahko vpisali v prvi razred Osnovne šole Gustava Šiliha Laporje.

Učiteljici Renata Jesenek in Petra Štibler