V času od 18. 12. do 19. 12. je na šoli potekal medpredmetni projekt, ki je pri nas že stalnica z večletno tradicijo. Tema projekta je bila naravnana v smeri razvijanja narodne zavesti, spoštovanja naših korenin, preteklosti, obenem pa razvijanja spoštovanja do drugih narodov, sprejemanja drugačnosti ter ohranjanja toplih medsebojnih odnosov. Učenci so v dveh dneh v okviru različnih medpredmetnih delavnic aktivno spoznavali razvoj slovenske identitete, naravno in kulturno dediščino, slovensko ljudsko pesem ter pomen in vlogo evropskega združevanja v okviru Evropske unije.

Medpredmetni projekt smo tretji dan zaključili s tehniškim dnem, v okviru katerega so učenci v starostno mešanih skupinah raziskovali eno izmed slovenskih pokrajin, ob koncu pa so jo s pripravljeno točko predstavili v Šilihovi dvorani. Utrinke si lahko ogledate v spodnji galeriji.