torek, 23. 1. 2024, smo na OŠ Gustava Šiliha Laporje organizirali iskalno akcijo. Iskali smo radovedne, igrive in malo nagajive mlade raziskovalce. Zato smo v šolo povabili bodoče prvošolce in njihove starše. Starši so izvedeli vse o naši šoli. Otroci pa so z učiteljicama Barbaro in Glorio raziskovali. Izvajali so naravoslovne poskuse. Dobro jim je šlo. Balon smo kar 10 krat prebodli z buciko, pa ni počil. Zakaj? Balon smo držali nad svečo, pa ni počil. Zakaj? Mi vemo, vi pa lahko raziščete sami. Nato so še prepevali v angleščini, iskali in spoznavali živali ter se pocrkljali z bradato agamo Flo. Ugotovili smo, da so bodoči prvošolci ravno to, kar iščemo. Zato smo jih povabili, da se z nami ponovno družijo čez štirinajst dni. Ga. ravnateljica je starše povabila, da se tudi oni ponovno srečajo v torek, 6. 2. 2024, ob 17. uri, ko bodo otroke lahko vpisali v prvi razred Osnovne šole Gustava Šiliha Laporje.

Potem pa bomo samo še čakali, da se nam 1. septembra pridružijo na naši šoli in se spoznajo z našimi izkušenimi raziskovalci.

Učiteljici Barbara Čretnik in Gloria Kolar