Petošolci so se podali na pot knjige od avtorja do bralca. Prebrali so kratko zgodbo, zapisano v stripu, katere avtor je Žiga X. Gombač, ilustriral pa jo je David Krančan. Na pot jih je pospremil glavni junak – knjižni molj. Čakalo jih je še nekaj zabavnih nalog, brskanja za knjigami med knjižnimi policami, za konec pa so si izmislili še lastno pisavo in vanjo zakodirali poljubno poved.

Tudi četrtošolci niso bili nič na slabšem. S pomočjo stripa istega avtorja in ilustratorja so raziskovali, kam so izginile vse črke. Kakšen bi bil svet brez njih? Ob branju in reševanju učnega lista smo spoznali tudi naslove naših najljubših knjig in naslove knjig, ki nam v knjižnici še manjkajo. 

Velika večina učencev je tudi povedala, da so veseli, če za darilo dobijo knjigo. Doma imajo celo lastno mini knjižnico! Niso le člani naše, šolske knjižnice, temveč tudi Knjižnice Josipa Vošnjaka v Slovenski Bistrici. Bravo! Na pravi poti ste, dragi mladi bralci!

knjižničarka Sanja Šikovec