Planinci smo že aktivni in za nami so že lepa doživetja. Na izlet v neznano smo se odpravili z vlakom in naš vrh je bil Brnica pri Celju. Na poti smo spoznavali Almo Karlin in zgodovino mesta Celje. Povezovali smo se z mladimi planinci iz Poljčan. Premagovali smo strah na visečem mostu čez reko Savinjo in malo dvignili svoj srčni utrip pri hoji v hrib. Vikend 23. in 24. 4. smo preživeli na planinskih dogodivščinah na Boču, kjer smo se zopet srečali s planinci Poljčan. Spoznavali smo vsebine iz  planinske šole, ustvarjali na planinsko tematiko, se družili in prosto igrali v naravi. Planinski izlet na vrh Boča ja bil svojevrsten izziv. Po strmini smo se prebijali mimo markacistov, ki so ravno ta dan utrjevali in na novo markirali planinsko pot. Strmina je bila za marsikoga izziv a smo se vsi uspešno vrnili na izhodišče. Spanje je bilo prava dogodivščina saj so doživeli snežno nevihto z grmenjem in se zbudili v zasneženo jutro.  Lepi spomini bodo ostali z nami. In že se oziramo v prihodnost k novim planinskim akcijam.
 
 
Mlade člane Planinskega društva Poljčane pa vabimo na pohod na Kal in Mrzlico z avtobusom. Na spodnji povezavi so v priloženem vabilu podrobnosti. 
 
 
mentorica Renata Jesenek